Arctic Cat 2026

Keskustelun 'Arctic Cat' on aloittanut käyttäjä Jani Sipola, 25/4/25.

  1. aa-hoo

    aa-hoo Well-Known Member

    Tuota en tiennyt, että se tuli velkojen takia. Aika outoa bisnesmaailmassa, enempi vedonlyönti maailmaan sopivaa toimintaa. No pääasia, että katti saa jatkaa hyvissä käsissä ja textron sai rahansa pois.
     
  2. aa-hoo

    aa-hoo Well-Known Member

    Pakko myöntää että vakiosuksilla mentiin aina, mutta vaikka kuinka sitä keulaa koitti keventää iskareita säätämällä, niin silti kelkan habitus oli aavistuksen eteen nojaava. Tämä sitten tuntuu raskaalta normaalissa ajossa esim reitillä siirtymissä ja pihalla pyörittäessä. Kevyitä ja helppoja nuo molemmat katit oli viedä ummella. Saman ikäluokan summit, boondocker, ranger, rmk kaikki tuntuivat paljon keveämmiltä ajaa ns. normaali ajoa. Kyllä blade suksena tarraa melko hyvin myös mutta silti se ohjaus on aavistuksen kevyempi.
     
  3. Jannne

    Jannne #winterrules #summersucks

    Onko näistä 26 malleista ajokuvia vaiko vain tekoälyphotosopkuveja?
     
  4. andyman

    andyman Well-Known Member

    Snowestin podcastissa sanottiin että 26 esituotanto malleja ei oltu tehty kun eivät osallistuneet Snoshoottiin kun hommat oli levällään.
     
  5. Bearcat-97

    Bearcat-97 Well-Known Member

    Ameriikan hinnasto julkaistu:
     

    Lisätyt liitteet:

    Jarska77 ja Fudge tykkäävät tästä.
  6. Jani Sipola

    Jani Sipola Presidentti Ylläpitäjä

    Ei ole vielä ajokuvia. Sillä validointilaitteet ei ole olleet oikean värisiä jne. Mutta kovaa vauhtia sielä vissiin taotaan kasaan lopullisilla väreillä ja spekseillä olevia kamppeita. Joten saa nähdä, josko näistä tulis vielä ajomateriaaliakin.
     
  7. Jannne

    Jannne #winterrules #summersucks

    Skeptisenä, toivon, mutta en usko Cattiin ennenkö nään. Ja silti pitäis vakuuttaa myös jälkimarkkinassa varaosatoimituksineen
     
    pezq^ tykkää tästä.
  8. JiiKoo

    JiiKoo Kelkkojen SAAB med PPS

    Joo kyllä kunnon ryhtiliikettä kaipaa catin myynti ja jälkimarkkina puoli suomessa.

    Markkina tieten pieni Lynx uskovaisessa maassa...että kuinka on intressia panostaa..?

    Pieni oli aikanaan markkina SnowHawkillakin kun semmosen joskus omistin 3 talvea, osia sai ongelmitta silti:rolleyes:
     
    Viimeksi muokattu: 30/4/25
    Arwid Käkivaara ja aa-hoo tykkäävät tästä.
  9. Fudge

    Fudge Lynx GL 360 Syncro

    Tekniset tiedot 2026 !:cool:
     

    Lisätyt liitteet:

  10. Jani Sipola

    Jani Sipola Presidentti Ylläpitäjä

    Screenshot_20250508_092519_Facebook.jpg
     
    Miro_T, T-Cat ja Fudge tykkäävät tästä.
  11. k0lli

    k0lli Enduro

    On kyllä mukavia uutisia lukea lynksimiehenkin:) Todella hieno homma ettei mennyt idän kommunisteille tuokin merkki!
     

Suosittele tätä sivua