Ski-doo 2025

Keskustelun 'Ski-Doo' on aloittanut käyttäjä Vilho, 2/2/24.

  1. Deecee

    Deecee Well-Known Member

    Sitä myöki täs mietittiin. Meidän sakissa on viimeisen 6 vuoden aikana ollut luultavasti 20 eri BRP umpisenkelkkaa, eikä kellään ole ollut mitään ongelmaa vetopyörien kanssa. Miul tossa Turbo Shredderis hyppi matto kerran yli. Kirrasin sitä metsässä ja se oli siinä. En ole koskenutkaan maton kiristykseen tuon jälkeen. Se kerta kun se hyppi oli, kelkal oli ajettu 500 km. Nyt mittaris on pari tonnia eikä kyl ole mitään ongelmaa. Vaan vissiin myö ajellaan näil jotenkin väärin.

    Niin kyl sielt telamatost ääntäkin saa tuleen. Laittakaapa tollai jälkimarkkinarullat vetoakselille ja matoksi ryssän compositti. Sitten tiedätte mitä on ääni, jota tulee vetopyöriltä :D
     
  2. Driver

    Driver Freeride 146" Turbo

  3. Driver

    Driver Freeride 146" Turbo

  4. FFoxi

    FFoxi X-trim & 5900 LTS

    Blingin pyörissä ole muuta huonoa, kuin ei ole vakiona jo tuollaisia.
     
  5. Peksi

    Peksi Active Member

    Tarviiko mxz competition päivityksiä alustaan reippaampaan ajoon 95 kiloselle? Miten verrattuna lynxin re:hen?
     
  6. Driver

    Driver Freeride 146" Turbo

    Uudet rullat tulossa ilmeisesti kaikkiin 2025 malleihin ja nämä saa tietenkin päivitettyä myös kaikkiin 2008-2024 laitteisiin

    IMG_1844.jpeg
     
  7. k0lli

    k0lli Enduro

    Nyt jo :D
     
    Vesukka, juketsu, Rautane ja 3 muut tykkäävät tästä.
  8. Enssi

    Enssi Active Member

    Joko hätäsimmät on hakenu uutukaisia talliin hypisteltäväks? Eilen tuli puhelu että ois liikkeen pihassa freeride odottamassa.
     
    Mickelson, heisja ja Jarska77 tykkäävät tästä.
  9. andyman

    andyman Well-Known Member

    Onko tietoa mitähän maksaa? 21 Re dockeri on vielä vakioilla, 4000 kilsaa mittarissa niin ajattelin joka tapauksessa vaihtaa ennen kautta.
     
  10. Gaz

    Gaz Well-Known Member

    andyman tykkää tästä.
  11. teikka

    teikka Takametsissä mennään

    Keskiviikkona hain Backcountryn XRS:n kotia, siis 146' 850.
     
    Kimple, Driver ja pezq^ tykkäävät tästä.
  12. Driver

    Driver Freeride 146" Turbo

    146" Turbo Freeride tuli viime viikolla
     
    Viimeksi muokattu: 21/10/24
    Kimple ja Enssi tykkäävät tästä.
  13. Driver

    Driver Freeride 146" Turbo

    Päivitetystä näytöstä ja GPS:stä asiaa 17:45-> eteenpäin

     
    Kimple ja Gaz tykkäävät tästä.
  14. Fudge

    Fudge Lynx GL 360 Syncro

    Ja meille naurettaan rallienglannista. en nyt kauhiasti liputtais tuosta ranskanenglannistakaan :D melekosta mongerrusta
     
  15. Kimple

    Kimple Summit X Expert 154"

    Eilen hain Summit Expert 154" vaparin ja ruoho vaan vihertää edelleen :(
    Tykkään kyllä kovasti tästä uudesta väristä.

    upload_2024-11-15_10-53-55.png
     
    pezq^, Driver ja S4ms4 tykkäävät tästä.
  16. Gaz

    Gaz Well-Known Member

    Lisää saman sarjan videoit. Ras rx ja smart shocks juttua:
     
    Driver tykkää tästä.
  17. peruna.

    peruna. Ski-Doo Summit X Expert & Lynx 5900 GLX & Okkeli

    Snowest foorumilla puhuttiin jostaki summit adrenaline välijulkaisusta. Onkohan näitä tulosa Suomeenkin? Joku foorumilainen kirjotteli, että hinta ois jotaki 14k dollaria. Pysyisköhän tuo hinta edullisena Suomeenki tuotuna.
     
  18. Mikkoyli

    Mikkoyli Well-Known Member

    Kellä on 2025 isolla näytöllä ja gps:llä niin näkyykö reitit? Sain eilen ladattua kartat 2024:een, jossa on gps mutta reittejä ei näy?
     
  19. Kimple

    Kimple Summit X Expert 154"

    Jossakin, en muista missä, luki että reitit tulisi näkyviin vasta joulukuun alussa. Kokeilen itse tässä jossakin vaiheessa, kun en ole vielä ladannut karttojakaan.
     
  20. Kimple

    Kimple Summit X Expert 154"

    16549 usd näyttää olevan alkaen hinta. USA:ssa Expert on alkaen 17749 usd, joten eipä tuo paljon halvempi ole, toki muutama lisävaruste mukana.
    Jos oikein käsitin, niin tuo tulee vain Pohjois-Amerikassa myyntiin.

    upload_2024-11-21_20-20-28.png
     

Suosittele tätä sivua