Pienenpiä kaasareita kun ei talossa ole 36 ja 38 ja 41 on vain. Nyt pääsiäisvärissä alkaa olla okkeli pikkuhiljaa, orikinaalia en tee vaan ihan käyttöpeliä (reen vetoa ja hupia) taakse vielä pitää akseli väsätä joko 635 lynkeröstä tai 520 stä. Tosin 520 on 50 cm matto ja 635 on 60cm joten varmaan siitä suoraan parempi ku akseli on 60cm? No eniveis vielä on se penkin runko maalaamatta ja tarakka+sukset
Oma Ockelbo 300:nen käväsi hiekkapuhalluksessa. Nytkähti projektinakin taas vähän eteenpäin. Jos sitä vuoden päästä jo keväthangilla ajelisi.
Löytyisikö täältä apuja Ockelbo 300:sen jatkoperään liittyen. Pääseekö jatkoperä "tipahtamaan" ilman rungossa olevaa alatukea, jonka päällä kumirinkula lepää? Vai riittääkö tuo lyhyemmän mallin Ockelbon alkuperäinen lyhyt tuki? Jos löytyy kuvia teidän Ockelbon jatkoperistä, niin saa laitella malliksi.
Olisi tarvetta 6000 -82vm okkeliin vaihdelaatikon kylkeen tulevalle nopeusmittarin pyörittäjäsysteemille sekä jarrusatulalle ja jarruvalokatkaisijalle. Jos joltakulta löytyy ylimääräisenä niin olisin kiinnostunut ostamaan.
Hellou! Tuli hommattua huutokaupasta 4500 ockelboo ja oisko joku -89 vuoden malli. Mistähän sitä siihen löytäisi räjäytyskuvia tai manuaalia? Mitään papereita ei tullut mukana, mutta kilvet oli istuimen alla.