Onko näihin blade ds+ suksiin olemassa jotain jämympiä kumeja ku vakiot? Nyt suksen nokat alaspäin aina ku keula maasta irti
Onko jollakin muistivihkossa ketjukotelon stefan kokua team variakselille? Eli gen4 brp ketjukotelo. Vakio akseli 28mm ja teamin akseli 34mm, ne loput mitata olisi hakusessa stefaa taskulampun valossa tutkimalla en nähnyt mittoja..
Onko juuri tosi että kolomella nipalla pitäs rasvata PPS3? Totta tuossa monta muutakin paikkaa on vasua vaille. 1500km mittarissa ja yksi määräaikaishuolto takana.
Noissa nipattomissa paikoissa on pehmeät holkit jotka on suunniteltu kulutusosiksi ja niitä vaihdetaan kun niihin tulee välystä. Takapukin yläpään holkit taitavat olla kovimmalla rasituksella eli niitä kannattaa seurata.
Lynx adventure vm 2007 Onko mikä vialla kun lämpöjen, öljyn ja pitkien valojen valot vilkkuu ajaessa vähänkään kovempaa. Onko mittaristossa häikkä vai onko jokin varoitus? Sammuttaessa tulee joku 9-9 teksti myös.
edrive2 kytkimen ulosvetopulttia kaipaisin vaan mikä mahtaa käyvvä kun en kuuklettelusta huolimatta saanu selevää? Jos oisi jollaki vaikka linkki laittaa.
Nyt en ihan 100% lukitse vastausta mutta muistaakseni TRA ulosvetopultti on sama. Pdrive pultti on sitten jo taas erilainen.
Kiitos tämä tukkee ommaa haisua kun löysin kuvan 600/900 acen kytkimen työkalu setistä mitä myydään niin siinä oleva pultti näytti äkkiseltään kyllä samanlaiselta kun TRA
Haluaisiko joku tietäjä valaista RE850/Xtrim850 vuosimallien eroista? Ilmeisesti 18 ensimmäinen vm. Onko tekniikkaan tai alustaan tullut merkittäviä parannuksia/huononnuksia vuosien varrella? PPS3 tietenkin. Koko ajan kahlaan ketjuja läpi mutta luettavaa on paljon.
Ei vaan kehitystä tai eroja vuosimallien välillä. Enpä kyllä tosin tiiä paljoa Xtrim ja RE eroistakaan kun RE sai monen pituisena?
Eipä niissa xtrim re isoja eroja ole, -19 malliin tuli trail package missä oli täys leveä keula ja 44mm matto tehtaalta, sukset oli myös reittimallin bladet. Muuten oli 996mm keula aina ja tehtaalta 59 matto. Mutta tuo trail package oli vain 19 malliin. 18 oli takapukin kulma erillainen kuin uudemmissa mutta muuten kaikissa on sama pps2,. 20 malliin ei tainnut tulla kuin se uudempi mittaristo ja väritys, muuten pysy aika muuttumattomana, 20 tuli myös uus variaattorin lautanen mikä on se propelli malli. Nämä näin äkkiä mietittynä.